Depo Alanınızı İyileştirmenin 15 Yolu

August 28, 2018

hakkında en son şirket haberleri Depo Alanınızı İyileştirmenin 15 Yolu
Depo Alanınızı İyileştirmenin 15 Yolu

Çok kanallı depo operasyonlarını değerlendirirken, “Kapasite ne zaman depodadır?” Sorusu sorulmaktadır. Uzay kullanımının% 80 ila% 85'i arasında ne zaman bir verimlilik ve hareket açısından düştüğünü buluyoruz. Palet hareketi çok kısıtlı hale gelir ve her hareket ve ikmal işlemi tamamlamak için birden fazla işlem yapabilir.

Geçici zemin palet pozisyonları koridor hareketini de kısıtlayabilir. Çoklu hareketler maliyetleri artırır ve işlemleri yavaşlatır. Birçok işletmenin depo alanı kullanımını iyileştirmesi veya beklenenden daha önce yeni bir tesis bulması gerekiyor.

Ele alınması gereken ilk ve en zor şeylerden biri, envanterin yaşına odaklanarak ve aşırı stokları tasfiye ederek kullanılan alanı azaltabiliyor olmanızdır. DC uzay çalışmanızın ilk adımı bu olmalı mı? SKU'ya göre tedarik haftalarını ve envanter cirolarını gösteren envanter raporları var mı? Bu, envanteri satmak için kaç hafta alacağını gösterir. Bunlar yönetim ile alan kullanımını tartışırken önemli raporlardır.

Potansiyel stoklara yönelik ilk adımın ötesinde, depo alanı kullanımınızı iyileştirmenin 15 yolu vardır:

Başlangıç ​​noktası

Depolama profilinizi kapasite ve kullanım açısından nicelleştirin. Raf konfigürasyonu, kanal açma / seçim felsefesi, alma, yükleme, ikmal, stok yönetimi ve paketleme ve nakliye dahil olmak üzere mevcut yerleşimin akışını ve kullanımını iyice anlayın. Mevsimsel zirve eğilimlerini ve gelen ve giden ürün akışının kapsamlı bir hacim analizini dahil edin.

Dikey Alanınızı Kullanın

Bakın ve mevcut tüm dikey alanı kullandığınızdan emin olun. Net açıklık mesafenizden yararlanmak için depolama ortamını araştırın. Dikey alanın kaç metre küpü kullanılmıyor? Tasarımınızın yağmurlama tasarımınızı ve yangın kodunuzu nasıl etkileyebileceğini bildiğinizden emin olun.

Bölüm Alanınızı Analiz Edin

Daha düşük istifleme yüksekliklerinin net yükseklik tarafından belirlendiği alanlarda yüksek tavan gerektirmeyen fonksiyonları tanımlayın. Paketleme ve nakliye gibi büyük departmanların uygulandığı genellikle kullanılmayan tavan alanını görüyoruz.

Konumları Birleştir

Aynı öğeyi depolamak için birden fazla konumunuz varsa, daha iyi depo alanı kullanımı oluşturmak için bunları birleştirmeyi düşünün. Bu, putaway işlemi sırasında ve bağımsız bir işlev olarak yapılabilir.

Yuvalarınız Doğru Boyut

Toplama yuvası küpünün kullanımını en üst düzeye çıkarmak için, öğenin boyutunu ve satışını doğru boyuttaki seçim yuvasına eşleştirin. Farklı boyutlarda toplama yuvalarına sahip olmak bu işlemi kolaylaştırabilir. Aynı mantık, yedek veya aşırı büyük miktarlarda depoladığınız yerler için de geçerlidir. İleriye doğru toplamada, yeniden doldurmayı azaltmak için SKU'nun 4-7 gününü satışa devam edin.

Overstock için Off-Site Yeri kullanın

Birkaç öğe için çok fazla miktarda fazla stok depolarsanız, fazlalık için bir tür arazi dışı depolama alanı düşünün, böylece yerine getirme işlemini desteklemek için alan boşaltın.

Bir Seçenek Olarak Nakliye Bırak

Büyük öğeleri depolar ve gönderirseniz, kurum içi envanterinizi ve maliyetlerinizi düşürmek için bir çeşit drop shipping kullanmayı düşünün.

Koridor Genişlikleri

Deponuz ne kadar geniştir? Çalışma verimliliğinden ödün vermeden kullanılan malzeme taşıma ekipmanı ile eşleştirmek için gereken minimum genişliği tasarlamaya çalışın.

Çapraz yerleştirme

Mümkünse, depolama yerlerini gerektiren envanter miktarını azaltmak için geri siparişlerin veya tek satırlı siparişlerin büyük bir bölümünü çapraz olarak eklemeyi düşünün.

Binanızın En İyi Kullanımı

Bir uzay açısından en iyi nasıl kullanılacağını belirlemek için binanızı incelediğinizden emin olun. Net istifleme yüksekliğini, sütun aralığını, yapı engellerini ve genel işlem akışını göz önünde bulundurun. Bina özellikleri ile dikey alan ihtiyaçlarını eşleştirmeye çalışın.

Depolama Derinliği

Sadece yerlerin yüksekliğinin etkili kullanımını değil, aynı zamanda depolama derinliğini de gözden geçirin; örneğin, çift derinlikte rafı düşünün.

Depolama Alanı

Sarf malzemelerini veya ambalaj malzemelerini depolamanız gerekiyorsa, taşmaları önlemek için envanteri yönetmeye çalışın. Oluklu tedarikçinizin kendi sitesinde bazı envanteri tutup saklayamayacağını ve birkaç günde bir teslimat yapıp yapmadığını öğrenin.

Kapı Kullanımı

Ayrı gönderiminiz varsa ve rıhtım alırsanız, alan kazanmak için bunları birleştirmeyi düşünün.

Ara Kat

Bina düzeniniz izin veriyorsa, yüksek raflı depolama gerektirmeyen fonksiyonları barındırmak için bir asma katın kullanımını düşünün. Bunlar pahalı olabilir ve oldukça kalıcıdır, ancak depo alanı kullanımını en üst düzeye çıkarır.

Basit tut

Karmaşık ve basit bir çözüm arasında bir seçiminiz olduğunda, basit çözümü seçin. Örneğin, palet rafı katlarını yukarı doğru eklemeyi düşünün. Karmaşıklığın bir örneği, dar koridorlara giden rafları hareket ettirmek olabilir. Çözümleriniz için yatırımın geri dönüşü var mı?

Depo alanı genellikle sipariş başına maliyetin% 15 ila% 20'sini temsil eder. Yeni alana geçmek pahalı ve çok zaman alıyor. Devam eden planlama ve depo alanı kullanım analizi sürecinden sorumlu birini atadığınızdan emin olun.

[Düşünceler : Bu haber Bay Brian Barry'den geliyor.]