Palet Rafınızı Doğru Şekilde Kontrol Etme

August 2, 2021

hakkında en son şirket haberleri Palet Rafınızı Doğru Şekilde Kontrol Etme

Herhangi bir alet veya ekipman zamanla yıpranır;bu, diğer herhangi bir ekipman parçası olduğu kadar palet rafları için de geçerlidir.Aşınmış palet rafları tehlikelidir ve işyerinde hasarlı ürünlere ve yaralanmalara neden olabilir.Bu nedenle, kimse yaralanmadan önce rafınızda herhangi bir hasar olup olmadığını bulmak için sık ve düzenli denetimler yapmanız gerekir.Bir inceleme yapmanıza yardımcı olmak için, palet raflarınızı doğru şekilde nasıl kontrol edeceğinize dair bir kılavuz burada.

hakkında en son şirket haberleri Palet Rafınızı Doğru Şekilde Kontrol Etme  0

Alanı Temizle

Yapmanız gereken ilk şey, raflarınızın önündeki herhangi bir nesneyi veya engeli ortadan kaldırmaktır.Bu, yolları veya gerçek raflara erişimi engelleyen her şeyi içerir.Bu engeller en iyi ihtimalle verimsizliğe yol açabilir ve en kötü ihtimalle birini yaralayabilir.

Parçaları Kontrol Listesi

Yapmanız gereken bir sonraki şey, rafınızın her parçasının bir kontrol listesini düzenlemek.Bu şekilde, incelemenizin hiçbir bölümünü kaçırmazsınız.Standart bir liste, ankrajlar, kirişler, konektörler, kolonlar, raf aksesuarları ve güvenlik çubukları gibi şeylerin yanı sıra özel rafınızın sahip olabileceği diğer parçaları içerir.

hakkında en son şirket haberleri Palet Rafınızı Doğru Şekilde Kontrol Etme  1

Destekleri Kontrol Edin
 

Parçalarınızı kontrol ederken, kontrol listesini tamamen gözden geçirdiğinizden emin olun.Ayrıca rafınızın düzgün bir şekilde yerinde olduğundan ve hareket etmediğinden emin olmak istersiniz.Hala doğru çalıştıklarından emin olmak için rafınızda bulunan tüm ankrajları ve güvenlik sistemlerini güvenle kontrol edin.

Güvenliği Araştırın

Ankrajların dışında, güvenli olmayan alanlar veya parçalar için rafları kontrol etmelisiniz.Gelecekteki kazaları önlemek için aşırı yüklenmiş raflara veya ürünlerin uygun olmayan şekilde depolanmasına bakın.

Gruplar halinde inceleyin

Deponuz veya depolama alanınız çok büyükse, alanınızı gruplara ayırabilirsiniz.Bunu yaparken, her bir alanı bölümlere ayırmaya ve her inceleme için deponuzun yalnızca bir bölümünü incelemeye başlayabilirsiniz.Bu, onu daha yönetilebilir hale getirebilir, ancak yine de tüm depoyu en az ayda bir kez kontrol etmek isteyeceksiniz.

hakkında en son şirket haberleri Palet Rafınızı Doğru Şekilde Kontrol Etme  2

Artık palet rafınızı nasıl düzgün bir şekilde kontrol edeceğinizi bildiğinize göre, sürekli denetimlerle uğraşmanın çalışanlarınız için sinir bozucu ve zaman alıcı olduğunu fark edebilirsiniz.Bu nedenle, palet raf denetiminin neleri kapsadığı konusunda eğitim almış denetçileri işe almak faydalı olabilir.